Adăugate 2 years ago

Responsabil planificare productie - Jibou, Salaj

LocațieSalaj, Jibou, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieManufacturing and Production

ADECCO RU, alaturi de partenerul sau -  producător belgian de top în domeniul mobilierului de îngrijire medicala cu sediul in Jibou, Salaj este in cautarea unui planificator de productie care să gestioneze planificarea zilnică si săptămânală a activităților de producție în cadrul Departamentului nostru de prelucrări metalice.
Candidatul ideal
  • 1+ ani de experiență în planificarea producției;
  • Studii universitare finalizate: cele în domeniul tehnic reprezintă un avantaj;
  • Abilități numerice bune și capacitatea de a înțelege desene și date tehnice;
  • Cunoștințe de limba engleza – nivel avansat si cunoasterea unui ERP;
  • Abilități de comunicare interpersonală pentru a colabora atât cu filiala din Belgia, cât și cu echipa din România;

Responsabilitati principale:
  • Reprezintă compania in relația cu clientul principal în ceea ce privește activitatea de planificare și livrare a produselor, cu respectarea datelor de livrare pentru Departamentul de Metale;
  • Colaborează cu managerul de logistică, raportând întârzierile și motivul acestora în timp util și participând la identificarea soluțiilor;
  • Răspunde de gestiunea stocurilor de materiale necesare în vederea realizării producției în cadrul departamentului pe care îl conduce (metoda Kanban);
  • Urmărește și planifică comenzile pe bază de ordine de producție astfel încât acestea să fie livrate la timp;
  • Urmărește și planifică comenzile de prototipuri si proiecte interne de dezvoltare;
  • Participă activ la rezolvarea eventualelor probleme în producție;
  • Răspunde de organizarea optimă a programului de lucru, în raport cu planul de producție.
  • Urmărește comenzile nou intrate pe baza ordinelor de producție și asigură realizarea integrală a indicatorilor cantitativi și calitativi stabiliți;

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000TeFoZUAV