Adăugate 2 years ago

Specialist Logistica

LocațieBraila, Braila, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieTransportation and Logistics

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, o companie de origine franceza care amelioreaza multiplica, proceseaza si comercializeaza seminte pentru cultura mare si plante furajere, un Specialist Logistica.
Responsabilitati:
Corespondeaza cu furnizorii de transport pentru  punerea la dispozitie  a masinilor de transport ; Negociaza preturi si conditii de livrare, urmareste termene de livrare;
Intocmeste comenzi de transport pe care le trimite spre confirmare furnizorilor de transport si le inregistreaza in programul informatic ;
Organizeaza comenzile primite de la clienti pe camioane  in cele mai eficiente conditii de pret si cu respectarea termenelor de livrare ;
Participa la procesele de inventariere lunare si/sau anuale ;
Avizeaza facturile de transport venite la plata ;
Urmareste existenta contractelor  de transport ;
Intocmeste documentele de transport atat pentru transportul intern cat si intra si extra comunitar:
Avize expeditie, certificate calitate, packing list, certificate fitosanitare, certificate origine, permise import, declaratii non GMO, declaratii producatori ;
Tine legatura cu Camera de Comert, Unitatea Fitosanitara, Inspectoratele de Seminte, Biroul Vamal ,etc pentru emiterea documentelor necesare la export ;
Tine evidenta stocurilor de seminte impreuna cu departamentul contabilitate si le verifica periodic .
Tine legatura cu gestionarii carora le transmite  documentele de transport  si numerele de masina pentru incarcarea marfii ;
Informeaza clientii si filialele cu privire la livrarile ce urmeaza a se efectua ;
Urmareste efectuarea transporturilor si returul documentelor de livrare confirmate de clienti.
Cerinte :
Studii superioare in domeniul economic/inginerie;
Experienta in domeniu minim 3 ani ;
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat ;
Cunoasterea limbii franceze –constituie un avantaj ;
Cunostinte de utilizare Word, Excel, Outlook, nivel avansat
Cunostinte de utilizare Socrate Cloud - constituie avantaj;
Bune abilitati de analiza si planificare;
Atentie la detalii ;
Seriozitate, responsabilitate si implicare;
Orientare catre gasirea de solutii si atingerea obiectivelor;
Excelente abilitati de comunicare ;
Permis auto categoria B.
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000Te1fKUAR