Adăugate 2 years ago

Contabil Junior

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieFinance and Accounting

Adecco recruteaza pentru una dintre cele mai mari rețele de audit, taxe şi consultanţă din lume, având 750 de birouri în peste 116 ţări de pe întreg globul. Compania are peste 20 de ani de experienţă pe piaţa din România.

Cerințe:
  • absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate);
  • experiență minimum 1 an în domeniu, de preferat într-o companie de contabilitate;
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (reprezintă un plus cunoașterea altor limbi străine);
  • cunoștințe PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), diferite programe de contabilitate;
  • abilități de comunicare și relaționare;
  • persoană organizată, capacitate de analiză și sinteză.

Responsabilități:
  • înregistrarea în diverse programe de contabilitate si gestiune a documentelor financiar-contabile si a operatiunilor specifice;
  • verificarea corectitudinii documentelor primare și /sau a evidențelor contabile întocmite de client conform legislației în vigoare;
  • participare la realizarea lucrărilor de închidere lunare/trimestriale/anuale, inclusiv calcularea impozitelor și taxelor cu respectarea termenelor stabilite contractual;
  • întocmirea unor raportări în formatul agreat cu clientul;
  • transmiterea în termen către clienți a rezultatelor finale la sfarșitul perioadei de raportare.

Beneficii:
  • pachet salarial atractiv;
  • mediu de lucru competitiv;
  • cursuri interne de contabilitate și fiscalitate;
  • cursuri de limbi străine;
  • încurajarea înscrierii și promovării examenelor ACCA.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000TdzOMUAZ