Adăugate 2 years ago

Stivuitorist

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStaff

Dată2022-03-09

CategorieTransportation and Logistics

Adecco Resurse Umane, recruteaza pentru clientul sau o firma de Logistica, stivuitoristi.
Cerinte:
Obligatoriu:
  • Autorizaţia ISCIR pentru stivuitor si experienta în domeniu reprezinta avantaj;
  • Studii medii finalizate;
  • Lucru in echipa si colaborare;
  • Atitudine pozitiva si proactiva
  • Operarea utilajelor industriale de mare tonaj / 45 To intr-un Terminal de containere;
  • Desfasurarea activitatilor cu atentie si responsabilitate;

Descrierea jobului
Atributii:
- Executa activitatile de manipulare a marfurilor si depozitare cu ajutorul stivuitorului;
- Aseaza paletii cu marfa pe locatiile din depozit conform alocarii in sistem si indicatiilor primite;
- Pregateste si transporta paletii din locul de depozitare in zona de livrare;
- Realizeaza reaprovizionarea zonei de picking se subordoneaza gestionarului sau sefului de depozit;
- Raspunde alaturi de gestionar de stocurile de marfa calitativ si cantitativ;
- Pregateste si ambaleaza comenzile primite, livreaza marfa numai pe baza de factura;
- Informeaza superiorul asupra problemelor pe care le constata in depozit;
- Intrebuinteaza stivuitorul numai pentru activitatile definite;
- Intretine in stare buna de functionare utilajul care i-a fost incredintat;
- In functie de necesitati, poate fi repartizat sa ajute echipa de exploatare.
Beneficii:
  • 2300-2500 lei salariu net
  • Transport asigurat de/pana la statia de metrou “Pacii”;
  • Tichete de masa: valoare 15 RON
  • locatie Ciorogarla
  • Program de lucru: S1 / 06:00 – 14:00, S2 / 14:00 – 22:00  ocazional cu posibilitate de prelungire program
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000TMUAmUAP