Adăugate 2 years ago

Responsabil IT

LocațieTulcea, Tulcea, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieIT and Telecommunications

Adecco Romania, recruteaza un Responsabil IT pentru o companie de top din Tulcea, specializata in industria panificatiei si a produselor fainoase.

Responsabilitati:
  • Instalarea, reinstalarea si configurarea sistemelor de operare Windows 7, 10;
  • Instalarea, configurarea si mentenanta software si hardware a echipamentelor de retea (switchuri, routere, access points si camere IP);
  • Configurarea si mentenanta  aplicatiilor de baza din companie (ERP, retail, HR, etc.);
  • Realizare rapoarte in SAP si robotizare/automatizare procese informatice;
  • Instalarea, configurarea si mentenanta a aplicatiilor suport din companie (suita office, clienti email, web-browsere, antivirusi, etc.);
  • Configurarea si mentenanta serverelor din companie (Windows Server 2016, 2019, Linux);
  • Depanarea hardware a echipamentelor IT din cadrul companiei.

Competente software urmarite:
  • experienta in administrarea Windows Server 2016, 2019;
  • cunostinte primare de baze de date;
  • cunostinte primare de programare (PHP, C, JAVA, etc.);
  • experienta in administrarea Linux RedHat/ CentOS;
  • experienta in depanarea software a unui sistem de operare/aplicatie;
  • experienta in configurarea ununi firewall si cunostinte de baza pentru configurarea unei retele.

Competente hardware:
  • Identificarea corecta a problemelor hardware (statii de lucru/ servere/ tablete);
  • Cunostinte despre functionarea si organizarea fizica a retelelor de calculatoare;
  • Configurare routere wireless/ LAN.

Se ofera un pachet salarial atractiv, iar in plus clientul nostru asigura training in ABAP (SAP) si in robotizarea/automatizarea proceselor informatice.
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000SyJQuUAN

joburi recent vizitate