Adăugate 2 years ago

PLC Inginer

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieEngineering and Technical

PLC Inginer

Candidatul ideal:
  • Studii superioare tehnice: Automatica si Calculatoare / Electronica si Telecomunicatii / Inginerie electric;
  • Experienta prealabila, in domenii apropiate, de minim 3 ani;
  • Experienta prealabila cu PLC Siemens, reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte avansate de Microsoft Office (EXCEL, Word, Power Point);
  • Cunostinte bune de engleza;
  • Capacitate de lucru in transvers, abilitati de comunicare, orientare catre Client, capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului:
Specialistul va fi integrat intr-o echipa mixta de proiectare (mecanic, responsabil scheme electrice, sef echipa) care are drept scop realizarea de utilaje de serie, sau instalatii automatizate conform cerintelor clientului.
Misiuni:
  • Concepe solutia si estimeaza costurile; Participa activ la reuniuni de validare proiect;
  • Executa proiectul (scheme electrice si programare); Intocmeste lista cu materiale necesare;
  • Tine legatura cu departamentul de specialitate pentru aprovizionarea corecta a materialelor si realizarea lucrarilor;
  • Realizeaza punerea in functiune;
  • Participa la analiza din punct de vedere securitate a instalatiei proiectate;
  • Urmareste implementarea proiectului la sediul clientului.
  • Asigura formarea personalului beneficiar.

Responsabilitati:
  • Conceptie scheme electrice cu aparatura complexa – automate programabile (PLC), interfata operator (HMI), variatoare de turatie, servoactionari, module de control al greutatii, etc
  • Conceptie sisteme de securitate pentru instalatiile industriale;
  • Conceptie analiza de riscuri pentru instalatii industriale;
  • Conceptie programe PLC & HMI diverse; parametrizari variatoare de turatie, servoactionari, module de control al greutatii, etc
  • Conceptie schimb informatii cu alte echipamente de flux automatizat;
  • Utilizarea gamei de produse electrice si electronice, tinand cont de regulile meseriei in domeniul automatizari.

Beneficii:
  • Mediu de lucru prietenos, dinamic si bazat pe performanta;
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala si planificare a carierei;
  • Formari specifice meseriei;
  • Program atragator de beneficii si compensatii.
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000RM4rkUAD