Adăugate 1 week ago

Permanent Placement Consultant Satu Mare

LocațieSatu Mare, Satu Mare, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2021-07-22

CategorieHuman Resources and Recruitment

ADECCO RESURSE UMANE recruteaza intern! Cautam un coleg (sau colega) cu experienta in recrutarea de pozitii white collar care sa se alature echipei din branch-ul Satu Mare.
Candidatul ideal:
-Studii superioare absolvite;
-Experienta dovedita intr-o pozitie similara- minim 3 ani;
-Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat este obligatorie;
-Permis de conducere categ. B;
-Experienta in vanzari sau customer care reprezinta in avantaj.
Responsabilitati specifice rolului
Analiza preliminara cu angajatorul pentru conturarea si precizarea/conturarea profilului psiho-profesional;
-Stabilirea comisionului impreuna cu Permanent Placement Managerul, in raport cu nivelul salarial per profil estimat;
-Redactarea anuntului de recrutare in baza fisei de post si a specificatiilor clientului, precum si postarea acestuia;
-Selectionarea CV-urilor din baza de date a companiei, precum si de pe canalele prestabilite;
-Sustinerea interviurilor (fata-in-fata sau/si telefonice);
-Introducerea CV-ului candidatului intervievat in baza de date curenta – Jobcenter / Adeccoweb;
- Redactarea observatiilor in baza interviului in baza de date a companiei;
- Testarea candidatului (tehnica, psihologica, etc. – dupa caz);
- Intocmirea dosarului de candidatura si transmiterea acestuia catre compania angajatoare;
- Consultanta pentru angajator in alegerea candidatului potrivit;
- Solicitare referinte (unde este cazul);
- Transmiterea feed-backului catre toti candidatii intervievati;
- Follow-up (monitorizarea candidatului acceptat pe perioada garantiei);
- Transmiterea datelor clientului catre departamentul de contabilitate in vederea emiterii facturii;
- Trimiterea facturii emise catre client si urmarirea incasarii acesteia;
- Intervievarea proactiva a unor candidati in vederea promovarii profilului acestuia catre terte posibile companii angajatoare;
- Estimari salariale pentru profile venite din partea unor potentiali clienti;
- Efectuarea vizitelor la clientii curenti, precum si la potentiali clienti, conform indicatorilor de performanta;
- Verificare referinte pentru toate persoanele nou angajate in cadrul unei companii client (daca este cazul);
- Redactare rapoarte referitoare la activitatea desfasurata pe saptamana in curs;
- Redactare rapoarte privind incasararile/situatia facturilor pe luna curenta;
- Redactare raport estimativ – estimarea proiectelor ce vor fi finalizate in urmatoarele luni;
- Redactare raport de activitate pe proiect pentru a fi trimis catre client;
- Executa orice alte sarcini trasate de conducerea societatii ce au drept scop buna desfasurare a activitatii Departamentului si a Companiei.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000UIw1CUAT

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Timiș, Timisoara, Romania PP Adecco
  • Specialist