Adăugate 2 months ago

Manager Mentenanta

LocațieBrașov, Brasov, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiManager

Dată2021-04-21

CategorieManufacturing and Production

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, companie producatoare de materiale de constructii, un Manager de Mentenanta in Hoghiz

Misiunea postului:

Asigura managementul biroului de metode al fabricii, coordonand activitatea acestuia in relationare cu celelalte departamente operationale sub directa coordonare a managerului de mentenanta. Organizeaza, controleaza resursele materiale si umane a biroului pentru optimizarea serviciilor, performantelor tehnice si realizarea obiectivelor de performanta sub coordonarea managerului de mentenanta.
Responsabilitatile principale ale pozitiei :
  • Promoveaza managementul sistemului de mentenanta asigurandu-se de buna aplicare a procedurilor de mentenanta, ale metodelor si celor mai bune practici de mentenanta
  • Asigura pregatirea si planificarea operatiunilor de mentenanta, urmareste optimizarea: utilizarii resurselor, disponibilitatii echipamentelor, costului de mentenanta
  • Asigura managementul si gestioneaza performantele echipei de la metode asigurand indeplinirea indicatorilor stabiliti de performanta  specifici;
  • Contribuie in proiectele operationale ale fabricii;
  • Ca membru al Comitetului de Fiabilitate, conduce analiza incidentelor in cooperare cu celelate departamente si urmareste imbunatatirea performantelor de mentenanta ; pune in practica planuri de actiuni pentru imbunatatirea fiabilitatii echipamentelor.
  • Participa alaturi de managerul de mentenanta la pregatirea bugetului si la analiza lunara a rezultatelor dintre planificat si realizat.
  • Comunica si interactioneaza cu celelalte departamente ale fabricii pentru indeplinirea obiectivelor stabilite.

Profilul candidatului ideal:
Studii, experienta si competente
  • Studii superioare tehnice ( Politehnica)
  • Experienta in mentenanta preventiva de cel  putin 3 ani
  • Experienta in coordonare de echipe sau proiecte
  • Experienta in fluxurile de lucru, proceduri privind functionarea departamentului
  • Experienta in lucru pe proiecte operationale
  • Cunostinte limba engleza - avansat

Competente
  • Respecta sanatatea si securitatea in munca ca o prioritate principala in activitatea sa
  • Orientare catre rezultate, capacitate de analiza
  • Comunicare si colaborare foarte buna cu toate departamentele fabricii si ale companiei
  • Organizat, metodic, initiatica si inovare
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000TdtHQUAZ

Job-uri recent vizitate

  • Olt, Slatina, Romania Staffing Adecco
  • Intern
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Constanța, Medgidia, Romania PP Adecco
  • Staff