Adăugate 1 week ago

General manager

LocațieMaramureș, Baia Mare, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiDirector

Dată2021-04-06

CategorieManufacturing and Production

ADECCO RU in colaborare cu partenerul sau – companie multinationala  cu sediul in Maramures specializata in productia de mase plastice, folosind tehnologia injectarii acestora, este un cautarea unei persoane cu experienta in management pentru un rol de manager general.
Candidatul ideal:
- Licenta in managementul afacerilor / inginer productie sau alte diplome tehnice constituie obligativitate
- Experienta de lucru in post similar in cadrul industriei de materiale plastice (minim 3 ani);
- Cunostinte avansate de limba Engleza (obligatoriu)- lb italiana reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea adecvata a principiilor de afaceri si de management (bugetare, planificare strategica, alocarea resurselor)
- Familiarizarea cu echipamentele standard din industrie si expertiza tehnica, cunoasterea ISO 9001 si ISO TS constituie avantaj
- Cunostinte in procesele de inventariere si administrare a sigurantei, calitatii, productivitatii
- Constituie avantaj cunostinte in operare CRM/MRP & SAP/Galileo
Responsabilitati principale:
- Responsabil de operatiuni zilnice de planificare si organizare;
- Responsabil de rezultatele financiare, P&L;
- Axat pe cresterea productivitatii, minimalizarea costurile inutile si mentinerea standardelor actuale de calitate, folosindu-se de aptitudini precum capabilitate si flexibilitate;
- Responsabil de alocarea resurselor în mod eficient si utilizarea pe deplin a activelor pentru a produce rezultate optime;
-Implementeaza strategii in conformitate cu initiativele strategice si ofera un sentiment clar de directie si concentrare
- Monitorizeaza operatiunile si declanseaza actiuni corrective, daca este cazul;
- Imparte o relatie de incredere cu grupul de lucru care gestioneaza si dezvolta personalul din fabrica;
- Dezvolta sisteme si procese care urmaresc si optimizeaza productivitatea si standardele, valorile si obiectivele de performanta pentru a asigura rentabilitatea activelor

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000TLfYmUAL

Job-uri recent vizitate

  • Bihor, Oradea, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Prahova, Ploiesti, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Mureș, Tirgu-Mures, Romania PP Adecco
  • Staff