Adăugate 1 month ago

Agronomist Area Supervisor Iasi/Botosani

LocațieIași, Iasi, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2021-02-25

CategorieManufacturing and Production

Candidatul Ideal:

Absolvent Facultate de Agricultura
Experienta similara minim 2 ani
Cunsotinte nivel mediu limba engleza
Bune abilitati de organizare si  comunicare.
Disponibilitate de lucru in conditii de stres si de a indeplini termenele limita.
Capacitatea de a invata repede si de a lucra in echipa.
Permis conducere cat. B

Responsabilitati:
Evaluarea si selectarea producatorilor de samanta si a campurilor;semnarea contractelor de productie peentru porumb si floarea soarelui in functie de planul de productie
Instruirea producatorilor inainte de semanat,purificat,castrat in vederea respectarii tehnologiilor specifice producerii de samanta.
Alocarea hibrizilor de porumb si floarea soarelui pe zonele de productie in conformitate cu planul de productie.
Repartitia  formelor parentale pentru fiecare hibrid de porumb si floarea soarelui si pentru fiecare producator;
Intocmirea documentatiei necesare pentru certificarea loturilor de hibridare pentru porumb si floarea soarelui in zona de productie si depunerea acesteia la Inspectoratul  Teritorial pentru Controlul Calitatii Semintelor si la Directia Fitosanitara Judeteana.
Urmarirea aplicarii tehnologiei specifice in loturile de hibridare-pregatit teren,semanat,intretinerea culturii,purificare biologica,castrat,eliminat forma tata.Masurarea solelor cu GPS si inregistrarea acestora
Inregistrarea producatorilor si a campurilor in sistemul GCIS
Responsabil cu activitatea din camp in conformitate cu standardele ISO

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000THvgZUAT

Job-uri recent vizitate

  • Harghita, Miercurea Ciuc, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Dolj, Craiova, Romania Staffing Adecco
  • Intern
  • Brașov, Prejmer, Romania Staffing Adecco
  • Staff