Adăugate 5 days ago

Contabil SAP / Accountant working in SAP

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2021-02-22

CategorieFinance and Accounting

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul nostru, o companie mare de ascensoare, un contabil, in Bucuresti.
Responsabilitati:

•             Regularizarea conturilor, înregistrări ulterioare în registre, calcularea intrărilor la final de lună, calcularea deprecierilor și păstrarea unui registru general complet și corect conform principiilor contabile și programelor de raportare astfel încât organizația să dispună de o situație corectă a poziției sale financiare.

•             Efectuarea plăților către furnizori, primirea plăților ulterioare de la clienți și regularizarea sumelor în numerar, conturilor bancare și rapoartelor

•             Colectarea, compilarea, verificarea și analizarea informațiilor financiare și întocmirea rapoartelor financiare și a situațiilor contabile astfel încât conducerea să dispună de informații corecte și la timp atunci când iau decizii finale.

•             Asistarea Controlorului Financiar sau a consultantului fiscal extern în vederea pregătirii declarațiilor fiscale (impozit pe venit, TVA).

•             Oferirea de consultanță contabilă tehnică în domeniul de expertiză către managerii din zonele funcționale sau operaționale pentru a-i ajuta să majoreze veniturile și să extindă bugetele, să înțeleagă rapoartele financiare și să gestioneze responsabilitățile financiare.

•             Raportează Controlorului Financiar
Se cer urmatoarele abilitati:
Analiză și soluționarea problemelor
Face diferența între informațiile importante și detaliile minore irelevante. Analizează informațiile într-un mod logic și sistematic. Identifică cauza sau cauzele problemei. Propune soluții practice pentru soluționarea problemelor identificate. Explorează gama de soluții posibile.
Atenție la proceduri și instrucțiuni
Valorifică procedurile clar definite și instrucțiunile de lucru. Se adaptează ușor regulilor și supravegherii Lucrează într-un mod bine organizat. Acordă atenție suficientă la detalii. Elaborează planuri conform procedurilor și instrucțiunilor stabilite.
Colaborare
Difuzează informații pe scară largă. Tratează celelalte persoane cu demnitate și respect. Respectă diferite nevoi și puncte de vedere. Inspiră încredere și spirit de echipă. Păstrează confidențialitatea și respectă contractele. Admite propriile greșeli. Obține cooperare prin ascultare activă și sensibilitate față de situații și oameni. Stabilește relații de lucru puternice și rețele interne și externe eficiente. Ajunge la un consens, încheie afaceri sau poartă discuții cu înțelegerea clară a acordului.
Orientare spre detalii
Verifică cu atenție detaliile lucrărilor proprii. Analizează informațiile într-un mod aprofundat și în detaliu. Constată erorile majore pe care alte persoane le-au trecut cu vederea. Identifică detaliile importante și se asigură că sunt corecte. Se concentrează pe detaliu atunci când are de-a face cu lucrările de rutină.
Integritate
Indică intențiile în mod clar celorlalte persoane și păstrează acorduri. Păstrează standarde etice și profesionale ridicate fără a fi rigid sau inflexibil în mod nerezonabil. Tratează celelalte persoane cu respect și onestitate. Contestă orice decizii neetice evidente sau acțiuni întreprinse de alte persoane. Insuflă încredere colegilor și asociaților.
Toleranță la stres
Își păstrează calmul când este pus în fața unor probleme neașteptate. Lucrează bine când este presat de timp. Gândește în perspectivă și nu reacționează exagerat. Este calm și acționează într-un mod controlat în situații dificile. Se concentrează pe obiectivele cheie chiar și când se află sub presiune.
Cerinte profesionale:
Calificări profesionale adecvate
Cerințe elementare
Trei ani de experiență profesională
Diplomă de licență în contabilitate, finanțe, economie sau într-un alt domeniu relevant
Cunoștințe bune de limba engleză
Se ofera:
Salariu avantajos
Bonus anual platibil in doua transe egale, una de Pasti si cealalta cu ocazia Craciunului
Asigurare medicala
Tichete de masa = 15ron/zi
Telefon mobil
Decontare abonament transport in comun

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000THH1MUAX

Job-uri recent vizitate

  • Dolj, Craiova, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Bistrița-Năsăud, Bistrita, Romania PP Adecco