Adăugate 2 months ago

Reprezentant Achiziții Junior

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2021-02-02

CategorieManufacturing and Production

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, o importanta companie, lider mondial pe piata de servicii integrate (cablu, conectori si accesorii la ansambluri de cabluri complet echipate), un Reprezentant  Achiziții Junior.
Responsabilitati:
  • Obține de la furnizori toate documentele referitoare la calitatea produselor livrate de aceștia și a instrucțiunilor aferente de utilizare și control, de manipulare și depozitare;
  • Asigură documentarea și informarea tehnică pentru companie, referitoare la produsele și serviciile din domeniul său;
  • Urmărește și asigură procurarea și gestionarea publicațiilor tehnice de produs, cataloage, fișe de produs, certificări și rapoarte de test, precum și crearea condițiilor necesare pentru consultarea acestora de către angajații din organizație;
  • Întocmește, la termenele stabilite, informările, rapoartele și situațiile cerute de conducerea societății în legătură cu desfășurarea activităților specifice;
  • Acordă asistență tehnică și comercială clienților externi, potențialilor clienți externi dar și clienților interni;
  • Menține permanent relația cu furnizorii, partenerii și clienții;
  • Înregistrează în baza de date furnizorii noi;
  • Orice alte sarcini alocate de către managementul companiei, cu relevanță în desfășurarea activității companiei;

Cerințe :
  • Studii superioare finalizate;
  • Experiență profesională minim 6-12 luni;
  • Cunoștințe limbi străine (engleza)- min. B1;

Beneficii :
  • Dezvoltare profesională (cursuri în cadrul companiei și la producător, în țară și în străinătate, cursuri organizate de companii specializate și acreditate);
  • Bonusuri lunare si anuale in functie de performante;

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SzL9fUAF

Job-uri recent vizitate

  • Prahova, Ploiesti, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Brașov, Brasov, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco
  • Specialist