Adăugate 1 month ago

Facturist

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStaff

Dată2021-01-15

CategorieWarehousing

Facturist

Adecco Resurse Umane recruteaza Facturist pentru unul dintre clientii sai, companie specializata in comercializarea instalatiilor si a echipamentelor de incalzire (punct de lucru: Austostrada A1 Bucuresti-Pitesti km 13
Candidatul ideal ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Experienta pe un rol similar de minimum 1 an;
- Studii medii absolvite;
- Abilitati de comunicare;
- Capacitate de organizare;
- Gandire analitica;
- Cunostinte de lucru in programul Global reprezinta un avantaj.

Responsabilitatile acestui rol consta in:
- Operarea zilnica a tuturor documentelor privind: receptia marfurilor, vanzarile magazinului, consumul propriu, predarile-restituirile, procesele verbale de schimbare a preturilor;
- Operarea corecta a incasarilor zilnice in casa de marcat si in Global;
- Intocmirea corecta a documentelornecesare incasarilor; factura si bonul de casa;
- Efectuarea inchiderii casei de marcat prin tiparirea raportului Z la sfarsitul zilei;
- Predarea catre seful de magazin prin dispozitie de plata numerarul incasat in ziua curenta (egal din raportul Z);
- Verifica si confrunta impreuna cu vanzatorul gestionar, cel putin o data pe luna corectitudinea si realitatea stocurilor din evidenta;
- Se asigura ca toate documentele primare aferente miscarii stocului de marfa au fost corect introduse in GLOBAL;
- Raspunde potrivit legii de formularere cu regim special pe care le-a primit pentru intocmire;
- Participa la inventarierea oricarui PL ori de cate ori este solicitat si face parte din comisia de inventariere;
- Introducerea in GLOBAL, zilnic, a tuturor documentelor privind miscarea stocului de marfa;
- Asigurarea operatiunilor in casa de marcat;
- Respectarea regulamentului administrativ – contabil (cele legate de contabilitate);
- Se perfectioneaza permanent cu privire la utilizarea sistemului informatic de conducere a facturarii Global.
Beneficii:
- Salariu 2300 net + tichete de masa 15 lei/tichet
- Decont de transport-metrorex/stb
- Program de lucru  in 2 schimburi L-V Ș 7.00-16.00/12.00-21.00
- Perioada contractuala nedeterminata
Locatie:
Austostrada A1 Bucuresti-Pitesti km 13
- Se ofera decont de transport + transport de la statia de metrou Pacii

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000Sqq8BUAR

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Tirgu-Mures, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Director
  • Bistrița-Năsăud, Bistrita, Romania PP Adecco