Adăugate 1 month ago

Junior Compensation and Benefits analyst

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2021-01-14

CategorieBanking and Insurance

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, o multinationala - institutie financiara nebancara lidera pe piata din Romania, un coleg care sa se alature echipei în cadrul departamentului de HR. Persoana potrivita care va ocupa pozitia de Junior Compensation and Benefits Analyst se va ocupa de implementarea şi administrarea sistemelor de salarizare, programelor de recunoaștere și politicile privind pachetele de beneficii ale personalului, asigurând consultanţă profesională în concordanţă cu valorile şi obiectivele companiei.
Responsabilitățile poziției:
  • Implementează și administrează politici de recunoaștere pentru angajații din funcțiunea vânzări și suport clienți în corelație cu bugetele aprobate.
  • Stabilirea ofertelor de remunerare în conformitate cu politicile interne și cu bugetul aprobat la nivel de companie.
  • Stabilirea limitelor de combustibil la nivel de reprezentanți de vânzări în conformitate cu politicile interne și cu bugetul aprobat la nivel de companie.
  • Monitorizarea, raportarea și analiza KPI HR în mod regulat cu privire la programele de compensații și beneficii.
  • Centralizează datele necesare întocmirii rapoartelor de accruals gestionați de HR în materie de: beneficii, programe de recunoastere, costuri operaționale HR etc.
  • Punct de contact în relația cu angajații companiei pe aspecte privind pachetele de beneficii.

Cunoştinţe:
  • Diplomă de studii în domeniul economic, financiar (avantaj).
  • Cunoștințe solide de operare PC (MS Office) – Excel (nivel mediu-avansat).
  • Foarte bune cunoștințe de limba engleză – scris și vorbit.

Abilităţi:
  • Cunoștinte despre principiile și practicile sistemelor de recompensare.
  • Abilitati excelente de culegere, procesare și raportare a datelor.
  • Abilități excelente de organizare.
  • Abilitatea de a lucra cu termene limită foarte strânse și fără supraveghere directă.
  • Atenție la detalii.
  • Atitudine orientată către client.
  • Abilităţi interpersonale excelente.
  • Persoana responsabilă, capabilă să-și asume responsabilitatea cu autonomie de lucru, care să fie atentă la detalii, cu abilități de analiză și sinteză, asertivă, cu capacitates de argumentare și convingere.
  • Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte în același timp.

Experienţă:
  • Minimum 1-3 ani experiență în procesare și analiză a datelor.
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SqfEJUAZ

Job-uri recent vizitate

  • Brașov, Brasov, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Staff