Adăugate 2 weeks ago

Sales Specialist

LocațieCluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2021-01-12

CategorieSales and Retail

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, o companie specializata in livrarea de programe de training, un Sales Specialist pentru echipa lor din Cluj.

Abilitati principale ale candidatului ideal:

  • Stie sa vanda, are experienta in vanzari in contact direct cu clientii 2 ani

  • Are un limbaj asertiv

  • Stie sa vorbeasca si sa scrie corect

  • Ii place sa vanda si intelege ca in momentul vanzarii are loc un schimb echitabil

  • Are rezultate in proiectele in care a lucrat

Cum trebuie sa fie candidatul ideal:

  • O persoana care isi doreste sa se dezvolte continuu si crede in life long learning

  • Primeste cu deschidere feedback si feed forward si cauta sa il implementeze

  • Proactiv

  • Este orientata catre solutii

  • Este un people’s person - ii plac oamenii si stie sa relationeze cu ei

  • Este integră și asumata

  • Atenta la detalii

  • Stie sa mentina echilibrul intre a asculta si a vorbi

  • Este orientata catre rezultat - stie ca actiunile se traduc in rezultate

  • Sa se adapteze la tipul de client cu care vorbeste - DISC - LAB profile

  • Este o persoana empatica

Responsabilitati principale ale jobului:

  • Suna clientii pentru a-i ajuta sa finalizeze comenzile

  • Suna clientii pentru a le procesa cererile de refund si se asigura ca acestia au toate informatiile inainte sa ia o decizie, eventual incercare de revanzare sau downsale

  • Suna clientii care urmeaza sa isi reinnoiasca abonamentele

  • Comunica cu clientii de care este responsabil prin chat sau prin e-mail

  • Se asigura ca aceștia primesc toate informatiile si suportul necesar pentru a se inscrie platforma

  • Invata si citeste zilnic

  • Planifica apelurie impreuna cu colegii din departament

  • Isi analizeaza actiunile, apelurile si imbunatateste atat singur, cat si cu colegii din departament

  • Colaboreaza cu colegii din departament pentru rezolvarea situatiilor clientilor

  • Unde este necesar, colaboreaza si cu alte departamente

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SgmwDUAR

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Executive
  • Mureș, Targu Mures, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Mureș, Tirgu-Mures, Romania PP Adecco
  • Manager