Adăugate 1 month ago

Adjunct Sef Depozit

LocațieBacau, Onesti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2021-01-08

CategorieManufacturing and Production

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, Adjunct Sef Depozit-Onesti
Cerinte:
- Studii superioare profil silvicultură, exploatare sau industrializarea lemnului - obligatoriu studii de specialitate
- Experiență în activitatea de gestionare a materialului lemnos - 2 ani
- Cunoștințe de utilizare a sistemului de gestiune si stoc IFS - reprezintă avantaj
- Cunostinte pachet Microsoft Office - Excel, Word
- Abilitati de organizare, de comunicare si orientare spre atingerea rezultatelor
- Carnet conducere: categoria B

Responsabilitati:
-Planifica, coordoneaza si monitorizează receptia bustenilor și expedierea refuzurilor si a lemnului de foc.
-Coordonează in mod eficient utilajele, spatiul de muncă și de depozitare
-Organizează activitatea muncitorilor si a justificărilor din Pontaj
-Gestioneaza sistemul de control al stocului la zi și se asigură de acuratețea înregistrarii stocului
-Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic
-Introduce în sistemul informatic în baza documentelor de intrare conform legislatiei privind circulația materialelor lemnoase, al depozitelor și instalațiilor de prelucrare a lemnului
-Respectă legislaţia de gestiune a stocurilor
-Participă efectiv la operaţiunile de inventariere fizică a materialului lemnos
-Respectă prevederile de clasificare și specificații stabilite, proceduri interne referitoare la activitatea de producție din Depozit
-Tine locul șefului de Depozit in lipsa acestuia
-Anunță șeful ierarhic si Dep. Mentenată în cazul defectiunilor constatate la utilajele din Depozit
-Întocmeşte necesarul de materiale folosite în procesul de producție
-Utilizeaza programul IFS pentru gestionarea comenzilor, stocurilor și platforma IT a societății
-Raportează lunar rezultatele activităţii de gestiune a stocului și întocmește rapoarte lunare la solicitare pentru bunul mers al activității
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SgloyUAB

Job-uri recent vizitate

  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Sibiu, Avrig, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Prahova, Ploiesti, Romania PP Adecco
  • Staff