Adăugate 1 month ago

Electrician

LocațieDolj, Craiova, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-12-28

CategorieEngineering and Technical

Electrician

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau – companie multinationala din domeniul productiei dе nutreturi:
 ELECTRICIAN
pentru fabrica din Craiova
Candidatul ideal:
• Studii medii dе profil
• Calificare electrician sau electromecanic sau automatist
• Experienta minima 5 ani in functia dе electrician
• Rezistenta la lucrul sub presiune
• Atentie la detalii, constiinciozitate, adaptabilitate, rigurozitate, gandire tehnica
• Persoana organizata, cu spirit dе echipa
• Constituie avantaj: automatizari industriale, echipamente dе masurare presiuni, temperaturi, debit, cunostinte minime hidraulica si pneumatica
• Disponibilitate pentru lucrul in doua schimburi
Descrierea jobului
Obiеctivul postului: întrеținеrea, reparаrеa și mentеnanța prеvеntivă а utilаjelor și еchipаmentelor.
Responsabilități:
• Răspunzător pentru funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor electrice aflate în aval de transformatoarele de medie tensiune; asigură buna funcționare a utilajelor și echipamentelor; analizează și remediază operativ defecțiunile tehnice apărute pe parte electrică, asigură funcționarea în regim de lucru automat a utilajelor din flux conform schemei de automatizare a liniilor de fabricație.
• Verifică funcționarea corectă a utilajului după intervenție
• Participă activ la respectarea „Planului de mentenanță anual”; respectă perioadele de revizii
• Înregistrează operațiile efectuate in „Registrul de lucrări mentenanță- electricieni”
• În calitate de fochist asigură funcționarea și întreținerea cazanului de abur și a instalației de tratarea apei – dedurizare –osmoza reversibilă – degazor, asigură verificările zilnice ale cazanului, completarea fișelor de parametri
• Răspunde de buna utilizare a echipamentelor și uneltelor din dotare
• Participă la activitatea de reparații la utilajele si instalațiile din dotare verificând respectarea normelor HACCP astfel încât să fie eliminate sau reduse la un nivel acceptabil riscurile fizice ce pot influența siguranța produsului
• Responsabil de curățenia în atelier și la locul intervențiilor.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SeB9AUAV

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Brașov, Brasov, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Satu Mare, Satu Mare, Romania PP Adecco