Adăugate 2 months ago

GESTIONAR

LocațieDolj, Craiova, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStaff

Dată2020-12-08

CategorieManufacturing and Production

GESTIONAR

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul sau, companie producatoare de furaje pentru animale, pentru fabrica din Craiova:

GESTIONAR / MAGAZINER
Candidatul ideal
  • Educatie: studii medii, diploma de bacalaureat
  • Experienta relevanta in activitati de gestiune
  • Abilitati: buna organizare, atentie la detalii
  • Detinerea unei autorizatii de stivuitorist constituie avantaj
  • Cunostinte MS Office si cunostinte SAP constituie avantaj;
  • Limba engleza nivel mediu constituie avantaj.

Responsabilitati:
  • Asigurarea gestiunii fizice si scriptice a stocului de marfă:

  • operează în stoc mişcările de marfă, păstrează documentele justificative legate de stocuri, efectuează inventarul stocului de marfă, participa la verificarea stocurilor
  • participă activ la operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din depozitele firmei, raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic, respectă legislaţia de gestiune a stocurilor.

  • Efectueaza operatiunile de intrare in stoc a marfii, efectuează recepţia fizică a mărfii la intrarea în magazia firmei, raportează superiorului ierarhic diferenţele între marfa fizică şi cea scriptică apărute la recepţia mărfii la magazie, păstrează informaţiile referitoare la situaţia stocurilor ,
  • Efectueaza inregistrarea mişcarii stocurilor aplicand principiul FIFO sau FEFO (dupa caz) la livrarea marfii
  • Efectueaza expeditia marfii către clienţi (verifica modul de ambalare al marfii si de expeditie catre clienti, intocmeşte necesarul de materiale folosite pentru expediţia mărfii, transmite către superiorul ierarhic orice reclamaţie privind expediţiile de marfă);
  • Verifica fizic existenta marfii in depozite si raspunde de acuratetea stocurilor (faptic/vs/scriptic)
  • Raspunde de integritatea patrimoniului in folosinta.
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SHNmCUAX

Job-uri recent vizitate

  • Arad, Arad, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Suceava, Radauti, Romania Staffing Adecco
  • Staff