Adăugate 2 months ago

TEHNICIAN ELECTROMECANIC

LocațieDolj, Craiova, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStaff

Dată2020-12-08

CategorieManufacturing and Production

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul sau, companie producatoare de furaje pentru animale, pentru fabrica din Craiova:

Candidatul ideal
  • Studii medii de profil;
  • Experiență în mentenanță electromecanică într-o unitate de producție: min.3 ani;
  • Comunicativ, deschis către acumulare de cunoștințe noi, pragmatic;
  • Inițiativa și inovația sunt apreciate.

Responsabilitati:

• Răspunzător pentru funcționarea  în condiții de siguranță a instalațiilor electricomecanice aflate în aval de transformatoarele de medie  tensiune; asigură buna funcționare a utilajelor și echipamentelor; analizează și remediază operativ defecțiunile  tehnice apărute pe parte electromecanică, asigură funcționarea în regim de lucru automat a utilajelor din flux conform schemei de automatizare a liniilor de fabricație;

• Verifică funcționarea corectă a utilajului după intervenție;

• Participă activ la respectarea „Planului de mentenanță anual”; respectă perioadele de revizii

• Înregistrează  operațiile efectuate in  fișa tehnică a utilajelor;

• Răspunde de buna utilizare a echipamentelor și uneltelor din dotare;

• Participă la  activitatea de reparații la utilajele si instalațiile din dotare verificând respectarea normelor HACCP astfel încât să fie eliminate sau reduse la un  nivel acceptabil riscurile fizice ce pot influența siguranța produsului;

• Responsabil de curățenia în atelier și  la locul intervențiilor.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SHNjXUAX

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania Staffing Adecco
  • Intern
  • Sibiu, Copsa Mica, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Sibiu, Sibiu, Romania PP Adecco
  • Specialist