Adăugate 2 months ago

LABORANT

LocațieDolj, Craiova, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStaff

Dată2020-12-08

CategorieManufacturing and Production

LABORANT

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul sau, companie producatoare de furaje pentru animale, pentru fabrica din Craiova:
Laborant
Candidatul ideal
  • studii medii sau postliceale de profil – studiile superioare reprezinta un avantaj
  • experienta intr-un post similar (min. 12 luni)
  • cunostinte sistem ERP pentru gestiuni, logistica, calitate
  • experienta de lucru cu programul SAP si experienta in industria alimentara sau in productia de nutreturi reprezinta un avantaj
  • capacitate de a invata si atitudine pozitiva;
  • orientare catre dezvoltare profesionala
  • abilitati de comunicare, abilitati bune de organizare si planificare, abilitati de munca in echipa si  implicare

Responsabilitati:

• Prelevarea de probe și evaluarea calității materiilor prime si a produselor finite conform planului de testare a sistemului QMS, introducerea de date și rezultate în sistemele LIMS.

• Pregătirea și păstrarea probelor de materii prime si produse finite.

• Trimiterea de probe pentru analiză la laboratoare externe.

• Analiza calitativă a materiilor prime și a produselor finite cu sistemul utilizat local și înregistrarea rezultatelor în LIMS și fișierele locale, comunicarea neconformităților către specialistul calitate al fabricii, departament RMS și refuzarea materiei prime neconforme.

• Asigurarea condițiilor tehnice bune (curățenia, întreținerea, calibrarea) a dispozitivelor, prevenirea defecțiunilor și opririlor, monitorizarea imediată a defecțiunilor/ problemelor pentru ca supervizorul să efectueze eliminarea eficientă.

• Implementarea îmbunătățirilor și partciparea activa la îmbunătățirea sistemelor și proceselor tehnologice.

• Controlul periodic al inventarului medicamentelor și reconcilierea medicamentelor cu departamentul de producție.  Păstrarea ordinii în camera de păstrare a probelor/ contraprobelor.

• Cantarirea camioanelor , verificarea si pastrarea documentatiei pentru toate livrarile catre fabrica, introducerea de date în ERP, pregătirea de rapoarte zilnice (sosire/plecare); Implementarea politicilor și procedurilor legate de procesele de sosire/plecare.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SHNdAUAX

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Mureș, Tirgu-Mures, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Brașov, Covasna si Brasov, Romania PP Adecco
  • Staff