Adăugate 2 months ago

Inginer calitate - automotive

LocațieBihor, Oradea, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-11-27

CategorieManufacturing and Production

ADECCO RU in colaborare cu unul dintre clientii sai din Oradea, companie din industria de automotive este in cautarea unui inginer calitate, deschis la o noua provocare
 Candidatul ideal:
  • Studii  superioare tehnice finalizate ;
  • Experienta minim 2 ani, pe o pozitie similara, in Industria Automotive
  • Cunostinte:  - 8D, APQP, PPAP, FMEA, MSA
  • Limba engleza nivel mediu/avansat
  • Curs auditor proces/produs

Responsabilitati:
  • Verificarea implementării și a eficacitații acțiunilor corective si preventive implementate
  • Analizează și răspunde la reclamațiile clienților  si alertelor acestora  de calitate si completează rapoartele de analiza 8D;
  • Analizarea rebuturilor si defectelor din linie rezultate in timpul procesului si transmiterea informațiilor grupului de lucru in vederea corectării lor;
  •  Răspunde de gestionarea retușului conform procedurilor de lucru interne;
  • Participa alături de echipa la elaborarea si revizuirea planurilor de control si a FMEA
  • Intocmeste instructiuni de lucru
  • Intocmeste catalogul de defecte pentru produsele de care este responsabil
  • Asigrarea suportului necesar in productie in vederea indeplinirii in totalitate a cerintelor clientilor.
  • Realizarea de instruiri corespunzatoare ale operatorilor pe tematici specifice de calitate.
  • Realizarea de audituri pe posturi de lucru
  • Asigurarea unei bune comunicari cu clientul
  • Disponibil pentru deplasari interne/internationale ( 2-3/an)
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SGlmmUAD

Job-uri recent vizitate

  • Dolj, Craiova, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Timiș, Timisoara, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Maramureș, Baia Mare, Romania PP Adecco
  • Specialist