Adăugate 1 month ago

Legal Adviser

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-12-07

CategorieLegal and Compliance

Responsabilitati:

  • Consultarea periodica a legislatiei juridice, informarea si acordarea de consultanta legala departamentelor interesate cu privire la modificarile legislative specifice fiecarui domeniu de activitate;
  • Redactarea, analizarea contractelor (inchiriere, vanzare-cumparare, furnizare, prestari servicii si de orice alta natura);
  • Redactarea diverselor documente (declaratii, notificari, cereri, procese verbale etc.) si urmarirea lor;
  • Mentinerea legaturii cu institutiile si organismelele statului;
  • Reprezentarea societatii in fata Registrului Comertului, a notarilor publici, a executorilor judecatoresti, a cabinetelor de insolventa si a altor institutii.
  • Identificarea categoriilor de risc juridic, implicatiilor si modalitatilor de diminuare / inlaturare a acestora
  • Asigurarea de consultanta si oferirea de suport juridic in interpretarea legislatiei specifice din domeniul contractelor de inchiriere, contractelor cu furnizorii societatii etc;
  • Asigurarea de consultanta si avizarea actelor juridice incheiate de societate
  • Gestionarea activitatii departamentului juridic
  • Gestionarea avocatiilor cu care colaboreaza societatea;
  • Administratrarea tuturor documentelor societatii;
  • Verificarea implementarii si respectarii policilor companiei

Candidatul ideal:
  • Studii superioare finalizate (Facultatea de Drept – licentiat in drept juridic);
  • Limba engleza - nivel avansat;
  • Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel etc.);
  • Gandire analitica, atentie la detalii, abilitati de comunicare si relationare;
  • Responsabilitate si simt organizatoric foarte bine dezvoltat;
  • Experienta profesionala de minim 3 ani intr-o pozitie similara si ideal in real estate
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SFacIUAT

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, BUCURESTI, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Timiș, Timisoara, Romania Staffing Adecco
  • Specialist
  • Sibiu, Sibiu, Romania Staffing Adecco
  • Staff