Adăugate 2 months ago

Contabil sef

LocațieBihor, Oradea, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-11-03

CategorieFinance and Accounting

ADECCO RU este in cautarea unui contabil sef pentru clientul sau – companie cu sediul in Bihor, specializata in materiale de constructii .
Candidatul ideal:
- Studii superioare de specialitate finalizate;
- Minim 5 ani experienta intr-o pozitie similara;
-Cunostinte de limba maghiara  la nivel mediu/avansat;
- Cunoștințe de lucru în sistemul ERP (MS Dynamics AX preferat) – reprezinta in avantaj;
-Educatie de consultanta fiscala – reprezinta un avantaj

Responsabilitati principale:
-Asigurarea și supravegherea  activităților de contabilitate la scară largă, asigurând conformitatea cu reglementările RO GAAP
-Efectuarea sarcinilor de încheiere lunară și reconcilierile luând în considerare așteptările companiei-mamă;
- Menținerea tuturor regulilor și politicilor contabile
- Participarea la buget și pregătirea prognozelor financiare
- Controlul si  gestionarea fluxurilor de numerar
- Pregătirea  rapoartelor anuale în conformitate cu actele contabile românești.
- Gestionarea auditurilor statutare și interne
-Pregătirea / gestionarea rapoartelor fiscale (inclusiv calcule, declarații fiscale, rezervări fiscale, plăți fiscale, reconcilieri, auto-revizuiri)
-Efectuarea și supravegherea activităților de raportare a managementului în timpul închiderii de sfârșit de lună
-Pregătirea documentației anuale TP și altor rapoarte suplimentare
-Gestionarea anchetelor și proiectelor de audit CIT, TVA și alte taxe
-Actualizarea continua a  cerințelor locale și ale grupului și acordarea acestora cu modificările legislative, precum și cu reglementările interne ale corporației
-Pregătirea rapoartelor periodice și ad-hoc către conducere

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SFJeqUAH

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, BUCURESTI, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Dolj, Craiova, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Manager