Adăugate 1 month ago

Director de vanzari

LocațieBihor, Oradea, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiManager

Dată2020-12-10

CategorieBuilding and Construction

ADECCO RU alaturi de partenerul sau – companie specializata in  productia si comercializarea de materiale de constructii este in cautarea unei persoane cu experienta in vanzari si gestionarea unei echipe de vanzari:
Candidatul ideal:
-Studii superioare finalizate;
- Minim 5 ani experienta intr-o pozitie similara;
-Cunostinte de limba maghiara si/sau engleza;
-Disponibilitate de a calatori in tara;
- Experienta in completarea rapoartelor in EXCEL;
Responsabilitati principale:
-Asigurarea și supravegherea  activităților de vanzare la nivel national;
-Redactarea bugetelor de vanzari tinand cont de obiectivele valorice si de marja fixata de management;
-Urmarirea planului de activitate pe zone si corelarea lui cu raportul saptamanal;
-Participarea la buget și pregătirea prognozelor de vanzari;
- Controlul si  urmarirea fluxurilor de numerar gestionate de agenti;
- Pregătirea  rapoartelor saptamanale si lunare catre management;
-Urmarirea corelarii stocurilor de marfa in concordanta cu bugetul de vanzari impreuna cu colegii de la aprovizionare;
-Pregătirea de obiective personalizate de vanzari pe zone/ agenti;
- Efectuarea și supravegherea activităților de marketing alocate activitatii;
- Mentinerea relatiei cu clientii firmei;
-Vizitarea tututror colegilor din tara la intervale regulate si a clientilor importanti;
-Gestionarea portofoliului de clienti proprii – key account;
-Actualizarea continua a  cerințelor locale și ale grupului și acordarea procedurilor interne  cu modificările legislative, precum și cu reglementările interne ale corporației;
- Pregătirea rapoartelor periodice și ad-hoc către conducere;
-Participarea la sedintele lunare si trimestriale ale companiei;
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000SFJcuUAH

Job-uri recent vizitate

  • Arad, Arad, Timisoara, Romania Staffing Adecco
  • Specialist
  • Dolj, Craiova, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Staff