Adăugate 2 months ago

Inginer senior Health &Safety

LocațieMureș, Tirgu-Mures, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-12-22

CategorieHealthcare and Pharmaceutical

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie multinationala reprezentativa la nivel national, care activeaza in domeniul productie de ingrasminte chimice, un Responsabil/Coordonator Health &Safety pentru locatia din Tg Mures.
Candidatul ideal
Absolvent al învăţământului postuniversitar - domeniul tehnic.
Minim 5 ani experientă în domeniul Securității și Sănătății în Muncă.
Cunoștințe aprofundate privind sistemele și reglementările de management al securității și sănătății în muncă.
Cunostinte specifice pe linie de management al riscurilor – identificare, evaluare, reacție la risc.
Cunostinte detaliate privind derularea auditurilor pentru sisteme, procese și organizații.
Cunoștințe de specialitate privind metodologiile din domeniul Sănătății si Securității în Muncă, cum ar fi: TREPIED (Apollo), analiza evaluării riscurilor, analiza consecințelor, știința comportamentului în materie de siguranță, etc.
Cunoștințe de operare PC - MS OFFICE.
Abilități de comunicare scrisă și verbală în limba engleză (nivel avansat).
Descrierea jobului
Implementează și dezvoltă sistemul de management al Sănătății și Securității în Muncă pe Platforma Azomures, în conformitate cu cerintele legale și strategia în domeniu a companiei.
Acordă consultanță pe linie de Sănătate și Securitate în Muncă managementului companiei, în acord cu legislatia aplicabilă în domeniu.
Crează și implementează programe specifice Sănătății și Securității în Muncă, organizează si derulează instruiri în domeniu și activități de promovare aferente.
Configureaza un sistem de acordare asistență de specialitate pentru investigarea și documentarea accidentelor și/sau a near-misses-urilor, împreună cu șeful departamentului Sănătate și Securitate în Muncă. Analizează cauzele accidentelor și/sau a near-misses-urilor, implementează soluții adecvate, efectuează statistici si comunică informațiile conexe părților implicate.
Propune noi modalități online de instruire, comunicare, sensibilizare și constientizare a angajaților cu privire la respectarea normelor de securitate și sănătate în muncă.
Oferă suportul în implementarea strategiei de sănătate și securitate în muncă a companiei.
Pregatește și gestionează programe de instruire specifică.
Implementează și efectuează studii privind analiza locurilor de muncă din perspectiva sănătății și securității în muncă.
Desfășoară sondaje și inspecții în domeniu; elaborează rapoarte scrise cu privire la constatări și recomandări pentru măsuri corective și preventive.
Oferă suportul privind campaniile specifice de sănătate în muncă și cu privire la dezvoltarea documentației și a standardelor companiei.
Descrierea companiei
Cu o istorie de peste 50 de ani in piata, este cel mai important producător de îngrășăminte pentru agricultură din România, furnizând fermierilor îngrășăminte minerale  și complexe.
În primăvara anului 2012, compania  a intrat in proprietatea unuia dintre  cei  importanți traderi de cereale și îngrășăminte la nivel mondial.
În vederea creșterii capacităților de producție și totodată pentru a reduce impactul asupra mediului înconjurător, noul acționar a început, în vara aceluiași an, derularea unui plan de investiții pentru modernizarea instalațiilor.
Se ofera:
Pachet salarial atractiv
Alte beneficii se discuta la interviu.
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000RigpoUAB

Job-uri recent vizitate

  • Dolj, Craiova, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco
  • Specialist