Adăugate 2 months ago

Consultant Tehnic Vanzari/Inginer Agronom

LocațieBihor, Oradea, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-12-22

CategorieSales and Retail

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie multinationala reprezentativa la nivel national, care activeaza in domeniul productie de ingrasminte chimice, un Consultant Tehnic Vanzari pentru regiunea de Nord Vest a Romaniei.
Candidatul ideal

- Absolvent al învățământului superior – studii agronomice
- Experiență minim 3 ani ca Inginer agronom constituie avantaj
- Abilități de comunicare și prezentare
- Gândire analitică
- Creativitate
- Flexibilitate
Descrierea jobului
1) Consultanță la fermieri și relația cu consignatarii în regiunea Nord-Vest, cu precădere în zonele Bihor, Arad, Sălaj.
- Acționează ca legătura între consignatar și fermier, asigurând consultanță de specialitare privind modul optim de utilizare a produselor companiei
- Însoţeşte Reprezentantii echipei de vanzâri în vizitele de teren la consignatari/clienți sau se deplasează neînsoțit acolo unde se impune prezența specialistului
- Prelevează probe și face determinări de analiza solului, recoltelor etc. şi întocmeşte rapoarte specifice, atunci când situația o impune
- Prezintă clienților/potențialilor clienți informații concrete privind utilizarea eficientă a produselor companiei în funcție de tipul de cultură al fermierului precum și perioadă optimă de administrare
- Dezvoltă și recomandă planuri de fertilizare și practici agronomice pe termen lung pentru a sprijini planurile de dezvoltare ale fermierului
- Transmite informațiile de pe teren în vederea asigurării necesarului de îngrășăminte pe sortimente și cantități
2) Susține procesului de inovare și dezvoltare produse noi
- Ţine legătura cu Staţiunile de Cercetare-Dezvoltare Agricolă şi Universitățile de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară pentru orice informaţii de specialitate
- Propune noi produse pentru testare și ulterior pentru comercializare, respectând politica de dezvoltare și inovație pentru noi produse
- Realizează studii privind efectele îngrăşămintelor Azomureş pe diferite culturi, în cadrul stațiunilor de cercetare, ferme sau loturi demonstrative
- Propune noi locații pentru testarea îngrășămintelor
- Elaborează planurile de fertilizare pentru loturile de testare, monitorizează execuția acestora și prezintă concluzii de final
3) Marketing și suport tehnic pentru pregătire profesională
- Participă la simpozioane, târguri și expoziții
- Colaborează cu departamentul de marketing și echipa de vânzări prin elaborarea materialului tehnic necesar pentru cataloage și broșuri, articole pentru publicații sau alte materiale de promovare a produselor companiei
- Propune teme de interes pentru a fi utilizate în materialele de informare către fermieri și consignatari
- Se informează în mod continuu cu privire la cele mai eficiente practici agricole și tendințe în fertilizare
Se ofera:
Pachet salarial atractiv
Masina de serviciu
Alte beneficii se discuta la interviu
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000RigjMUAR

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Manager
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco
  • Manager
  • Cluj, Dej, Romania Staffing Adecco
  • Staff