Adăugate 1 week ago

Payroll Specialist

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-10-16

CategorieHuman Resources and Recruitment

Adecco Romania recruteaza  Payroll Specialist pentru sediul din Bucuresti.
Descrierea postului

  • Responsabil/a cu gestiunea procesului de administrare de personal conform procedurilor interne specifice ale Beneficiarului/Companiei Client si legislatiei in vigoare;
  • Responsabil cu calculul salariilor si a contributiilor sociale aferente pentru clientii desemnati;
  • Importa pontajul de client in programul de salarizare si resurse umane dupa ce a validat integritatea si corectitudinea acestuia si a verificat aprobarea clientului;
  • Intocmeste statul de plata lunar pentru clientii desemnati;
  • Intocmeste fisierele pentru notele contabile lunare pentru clientii desemnati;
  • Este responsabil de corectitudinea calculului salariilor si a contributiilor sociale aferente;
  • Este responsabil de emiterea si depunerea declaratiilor salariale catre autoritatile competente in termenele cerute de legislatia in vigoare;
  • Responsabil pentru completarea cerificatelor medicale si depunerea dosarului FNUASS/CAS pentru recuperarea sumelor aferente concediilor medicale pentru clientii desemnati;
  • Executa orice alte sarcini trasate de conducerea Societatii ce au drept scop buna desfasurare a activitatii Departamentului si a Companiei.

Cerinte
  • Absolvent/a al invatamantului superior de specialitate - studii economice;
  • Engleza avansat;
  • Experienta in domeniu de minim 2 ani;
  • MS Office avansat;
  • Navision - reprezinta un plus.
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000Rh9iZUAR

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucharest, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Timiș, Timisoara, Romania PP Adecco
  • Timiș, Timisoara, Romania Staffing Adecco
  • Staff