Adăugate 2 days ago

Tehnician Mentenanta

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-09-16

CategorieEngineering and Technical

Adecco Resurse Umane angajeaza tehnician mentenanta pentru clientul sau, o companie  de curierat din Romania.
Esti candidatul ideal daca:
  • esti o persoana  organizata si atenta la detalii
  • detii cunostinte aprofundate despre procesele si bazele de date
  • ai o atitudine pozitiva

Cerintele postului:
  • studii superioare (de preferat Politehnica, Automatica, Mecanica Telecomunicati)
  • certificari si cunostinte de IT si de operare a programelor SQL, remote control
  • cunostinte de limbă Engleză (avansat- scris si vorbit)
  • cunostinte de calculator- Microsoft Office – Word , Excel, Outlook, Teams, Power Point
  • permis categoria B

Responsabilitati postului:
  • Verifica parametrii de functionare a utilajelor si a echipamentelor de lucru
  • Previne aparitia defectiunilor prin efectuarea regulata a operatiunilor de intretinere
  • Asigura si planfica procesele de mentenanta pentru toate platformele
  • Asigura intretinerea si verifica permananet buna functionare a echipamentelor de lucru ( PDA, echipamente IT, banda de sortate etc)
  • Raporteaza defectiunile aparute
  • Asigura asistenta si informeaza daca este nevoie departamentele implicate in procesele de lucru
  • Intruieste personalul privind utilizarea corecta a echipamentelor de lucru
  • Asigura si intretine buna functionare a rapoartelor generate automat
  • Se ocupa de achizitionarea pieselor de schimb pentru echipementele de lucru acolo unde este nevoie
  • Examineaza sistemele acceptate si face recomandari pentru ca acestea sa fie imbunatatite

Beneficii:
  • Program in 3 schimburi/8 h/ luni-duminica: 10.00-18.00/18.00-2.00/2.00-10.00
  • Program in weekend: 10.00-18.00
  • Spor de weekend 25%
  • Decont de transport/ masina de serviciu
  • Contract perioda nedeterminata
  • Salariu atractiv + tichete de masa
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000RNPafUAH

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Tirgu-Mures, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco