Adăugate 1 week ago

Junior Auditor

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStudent

Dată2020-10-16

CategorieFinance and Accounting

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, importanta companie de consultanta in contabilitate taxe si audit, un Junior Auditor pentru sendiul din Bucuresti.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate; acceptăm masteranzi);
  • Experiența reprezintă un plus (de preferat într-o companie de contabilitate/audit);
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (reprezintă un plus cunoașterea altor limbi străine);
  • Cunostințe PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), eventual soft-uri de contabilitate;
  • Abilităti de comunicare și relaționare;Persoană organizată, capacitate de analiză și sinteză.

Descrierea jobului

  • Participa in cadrul echipelor de audit la derularea testelor specifice de audit sub indrumarea unui audit senior;
  • Efectueaza verificarile necesare pentru obtinerea informatiilor relevante;
  • Asista superiorul direct in diverse rapoarte si proiecte;
  • Documenteaza verificarile efectuate prin intocmirea documentelor de lucru;
  • Prezinta concluziile verificarilor coordonatorului echipei de audit;
  • Acorda asistenta la inventarierea anuala a stocurilor clientior de audit;
  • Participa la dezvoltarea, aplicarea si actualizarea procedurilor profesionale ale companiei;
  • Alte sarcini si responsabilitati profesionale primite de la superiorii directi.

Beneficii :
  • Instruirea continuă și posibilitatea de a acumula cunoștințe temeinice profesionale;
  • Cursuri interne de contabilitate/audit și fiscalitate;
  • Cursuri de limbi străine;
  • Posibilităti de creștere rapidă ierarhic și material;
  • Un mediu de lucru foarte plăcut, întro locație excelentă (foarte aproape de Piața Victoriei).
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Înregistrează-te
    • Avem nevoie de acceptul tău să îți procesăm datele.
  • Încarcă CV
    • Dimensiunea fișierului trebuie să fie de maxim 3,8 MB și în format .doc, .docx, .pdf, .txt, .rtf. Dacă nu ai CV-ul actualizat poți aplica și fără el.
  • Verifică și trimite aplicația
    • Completează ultimele informații necesare, verifică-le și trimite aplicația.

Număr de referință AD a0W4I00000RC1XjUAL

Job-uri recent vizitate

  • Ilfov, Ilfov, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Călărași, Belciugatele, Romania PP Adecco
  • Staff