Adăugate 20 hours ago

Coordonator echipa - Servicii de curierat

LocațieBistrița-Năsăud, Bistrita, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-05-26

CategorieTransportation and Logistics

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai din domeniul curieratului, o persoana care sa ocupe cu succes rolul de Coordonator Echipa, in Bistrita.
Responsabilitati:
  • Planifica rutele impreuna cu echipa din subordine
  • Asigurarea respectarii termenelor de livrare
  • Analizеazа si vеrifica confirmаrilе dе primirе de lа curiеri
  • Implicare directa in rezolvarea unor situatii exceptionale care pot sa apara privind livrarea sau verificarea unui colet
  • Coordoneaza si ajuta echipa la nevoie in procesarea coletelor
  • Coordoneaza serviciile de livrare si colectare a comenzilor
  • Coordoneaza constant si intr-un mod productiv activitatea curierilor
  • Centralizeaza, actualizeaza si raporteaza rezultatele

Cerinte:
  • Studii Medii/Superioade
  • Abilități de lucru PC – MS Word, MS Excel, prezinta un avantaj cunoasterea unei platforme de curierat
  • Limbă Engleză (nivel mediu- scris si vorbit)
  • Permis auto cat B
  • Abilități de comunicare și organizare;
  • Atitudine pozitiva

Număr de referință AD a0W4I00000R1l17UAB

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Sibiu, Sibiu, Romania PP Adecco