Adăugate 3 months ago

Junior HR Specialist

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2020-02-19

CategorieHuman Resources and Recruitment

Responsabilitati
Activitaţi specifice de salarizare:
  • Gestioneaza relatia cu clientul – in termeni de primire a pontajului corect si in termenul stabilit;
  • Tine evidenta concediilor de odihna efectuate, a concediile medicale,etc si asigura reflectarea lor corecta in pontaje; asigura arhivarea documentelor suport;
  • Prelucreaza pontajele lunare pe baza informatiilor transmise de Beneficiar/Compania client pentru a le transpune in format standard Adecco;
  • Asigura transmiterea catre fiecare salariat, in conditii de deplina confidentialitate a statelor de plata individuale (fluturasii de salarii);
  • Colecteaza documentele legate de costuri generate de salariatii pe care ii gestioneaza si adnoteaza corect documentele (facturi, deconturi, bonuri fiscale) conform procedurilor interne cu specificarea numelui punctului de lucru, a clientului si  a marcii salariatului (din Navision);

Activitaţi specifice de incasare a facturilor:
  • Este responsabil de incasarea facturilor de la clientii de care raspunde;
  • In cazul intarzierii la plata a facturilor urmareste procesul intern de escaladare;

Evidenta, distributirea si gestiunea tichetelor de masa/cadou:
  • Calculeaza dreptul la tichete de masa/cadou a angajatilor de care raspunde, conform procedurilor interne sau procedurilor clientilor desemnati;
  • Comanda tichetele de masa/cadou pentru angajatii de care raspunde;
  • Returneaza catre frunizorul de tichete de masa/cadou tichetele comandate in plus sau cele care mai au o luna pana la expirare;
  • Transmite lunar catre departamentul financiar contabil stocul de tichete de masa.

Cerintele postului
Educatie si pregatire profesionala:
  • Absolvent/a al invatamantului superior;
  • Experienta profesionala de minim 1 an;

Abilităţi de Operare PC:
  • MS Excel – AVANSAT: lucru cu fişiere (workbooks);
  • MS Word – AVANSAT: culegere de texte, tehnoredactare pagini (cunoştinţele de lucru cu documente lungi – headings, styles – constituie un avantaj), lucrul cu modele de documente (templates), design de tabele, formatarea de tabele şi texte în tabele;
  • MS Outlook / Outlook Express – AVANSAT: trimitere mesaje, ataşamente, CC şi BCC, creare şi editare foldere în Inbox, creare şi editare adrese în Address Book, crearea şi editarea de contacte personale şi de liste personale de distribuţie;

Cunostinte de limba engleza – nivel avansat.

Număr de referință AD a0W4I00000MbQbQUAV