Adăugate 1 week ago

Manager productie

LocațieBacau, Onesti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiManager

Dată2019-12-02

CategorieManufacturing and Production

Adecco Permanent Placement este in cautarea unui manager productie pentru clientul sau, lider mondial in productia de bete din lemn pentru industria alimentara.
Candidatul ideal:
- Experienta anterioara intr-o pozitie similara
- Experienta in lucrul cu masini automate
- Capacitate de analiza
- Bune abilitati de comunicare
- Disponibilitate pentru relocare in Onesti

Responsabilitati:
- Optimizarea resurselor materiale si umane
- Informarea sefilor de schimb cu privire la evenimentele particulare care ar putea avea consecinţe asupra producţiei
- Informare reciproca cu privire la toate problemele ce apar in fluxul tehnologic, resursa umana
- Realizarea de actiuni împreună cu serviciul calitate care să conducă la rezolvarea problemelor şi care să optimizeze calitatea produselor
- Stablirea necesarului de personal din subordine, oferind caracteristicile ce se impun : numar de persoane, calificare, aptituduni, pregatire profesionala si alte cerinte
- Supraveghează şi controlează modul de desfăşurare a activităţii de producţie
- Are obligatia intocmirii si transmiterii in timpul trasat de conducere a tuturor documentelor, situatiilor si sarcinilor
- Evidenta, o baza de date a fiabilitaţii, rentabilităţii proceselor de producţie (costuri, raport produse finite/rebuturi, gradul de utilizare a maşinilor, a timpului de lucru pentru muncitori, gradul de utilizare a materiei prime etc); are responsabilitati in ce priveste elaborarea, verificarea, si actualizarea acestei baze de date
- Coordonează şi urmareste evolutia procesului tehnologic

Număr de referință AD a0W4I00000MZ6UJUA1

Job-uri recent vizitate

  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Iași, Iasi, Romania PP Adecco
  • Sibiu, Sibiu, Romania PP Adecco