Adăugate 6 months ago

Inginer prelucrarea lemnului

LocațieBacau, Onesti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiManager

Dată2020-01-29

CategorieManufacturing and Production

Adecco Permanent Placement este in cautarea unui inginer prelucrare lemn pentru clientul sau, lider mondial in productia de bete din lemn pentru industria alimentara.
Candidatul ideal:
- Experienta anterioara intr-o unitate de productie placaje lemn, furnir, mobilier din lemn de fag, sau mobilier din lemn curbat
- Absolvent Facultatea Industria Lemnului
- Cunostinte tehnice privind uscarea lemnului
- Cunostinte tehnice privind derularea centrica a bustenilor (procesarea speciei fag constituie avantaj)
- Cunostinte tehnice privind tratamentul termic aplicat bustenilor constituie avantaj
- Focusat pe rezultate, orientare spre client
- Cunostinte limba engleza nivel mediu, alta limba straina vorbita contituie avantaj
- Disponibilitate pentru relocare in Onesti

Responsabilitati:
- Definirea si optimizarea proceselor de productie;
- Definirea si optimizarea layout-ului liniilor de productie;
- Identificarea si eliminarea problemelor cauzatoare de reducere a capacitatii;
- Participarea in lansarea produselor noi si instruirea echipei pentru produsele noi;
- Definirea specificatiilor si implementarea tehnologiilor noi in fabrica;
- Coordonarea proiectelor (ex. transfer de produs, produse noi, modificari semnificative de proces).
- Creează și implementează proceduri, instrucțiuni de lucru, indicatori de performanță și documentația necesară care să sprijine activitatea de mentenanță;
- Identificarea riscurilor în procesele de producţie şi definirea de acţiuni de tratare a acestora, precum şi verificarea eficacităţii acestor acţiuni;
- Organizarea şi participarea la workshop-uri şi proiecte din area sa de activitate (creşterea eficienţei/ optimizarea normelor/ reducerea rebutului);
- Coordonarea demersurilor referitoare la eventualele modificări de produs/ proces;
- Identificarea, analizarea şi reducerea pieselor defecte din diferitele etape ale procesului de fabricaţie;

Număr de referință AD a0W4I00000MZ6UJUA1

Job-uri recent vizitate

  • Prahova, Ploiesti, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Dolj, Craiova, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucharest, Romania PP Adecco