Adăugate 5 days ago

Consultant Customer Care

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-11-08

CategorieCall Centre and Customer Service

Adecco Permanent Placement recruteaza Consultant Customer Care pentru unul dintre clientii sai, companie specializata in oferire solutii software pentru industria ospitalitatii.
Responsabilitati:
  • Asigura suport pentru softurile companiei: preluarea, documentarea si rezolvarea cererilor clientilor de hotel, restaurant sau spa;
  • Intelegerea modului de lucru al clientului si oferirea de solutii de business sau operationale;
  • Asistenta post instalare/suport, consultanta dedicata clientilor pentru a asigura folosirea si functionarea optima a solutiilor achizitionate;
  • Respectarea standardelor de calitate;
  • Ocazional, implementarea softurilor de gestiune si vanzare ale companiei in hotel sau restaurant.

Cerinte
  • Aptitudini de comunicare in relatia cu clientii: empatie, diplomatie și proactivitate;
  • Aptitudini de relationare cu echipa: initiativa, spirit de echipa;
  • Limba engleza nivel mediu-avansat;
  • Sa fii organizat, sa iti prioritizezi si sa îti gestionezi eficient responsabilitățile;
  • Capacitatea de a invata rapid cum functioneaza softurile siserviciile oferite;
  • Disponibilitatea de a lucra si in ture de noapte, ture de weekend (avantajul fiind programul flexibil);
  • Ocazional, disponibilitatea pentru deplasari in cadrul proiectelor de implementare soft;
  • Cunoasterea suitei Microsoft Office

Candidatul ideal:
  • Are experienta in domeniul ospitalitatii;
  • Cunostinte despre business-ul hotelier si industria ospitalitatii;
  • A lucrat cu solutii financiar/contabile/ERP si are cunostintele SQL.

Număr de referință AD a0W4I00000MYm18UAD

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Targu Mures, Romania PP Adecco
  • Manager
  • Bistrița-Năsăud, Bistrita, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Timiș, Timisoara, Romania Staffing Adecco
  • Staff