Adăugate 6 days ago

Facturist

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-11-07

CategorieFinance and Accounting

Facturist

Adecco Permanent Placement recruteaza Facturist pentru unul dintre clientii sai, companie specializata in comercializarea instalatiilor si a echipamentelor de incalzire (punct de lucru orientativ: Soseaua de Centura, Domnesti).
Candidatul ideal ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Experienta pe un rol similar de minimum 1 an;
- Studii medii absolvite;
- Abilitati de comunicare;
- Capacitate de organizare;
- Gandire analitica;
- Cunostinte de lucru in programul Global reprezinta un avantaj.
Descrierea jobului

Responsabilitatile acestui rol consta in:
Operarea zilnica a tuturor documentelor privind: receptia marfurilor, vanzarile magazinului, consumul propriu, predarile-restituirile, procesele verbale de schimbare a preturilor;
Are atributiile casierului pentru vanzarile in numerar din magazin, astfel raspunde de:
- Operarea corecta a incasarilor zilnice in casa de marcat si in Global;
- Intocmirea corecta a documentelornecesare incasarilor; factura si bonul de casa;
- Efectuarea inchiderii casei de marcat prin tiparirea raportului Z la sfarsitul zilei;
- Predarea catre seful de magazin prin dispozitie de plata numerarul incasat in ziua curenta (egal din raportul Z);
- Verifica si confrunta impreuna cu vanzatorul gestionar, cel putin o data pe luna corectitudinea si realitatea stocurilor din evidenta;
- Se asigura ca toate documentele primare aferente miscarii stocului de marfa au fost corect introduse in GLOBAL;
- Raspunde potrivit legii de formularere cu regim special pe care le-a primit pentru intocmire;
- Participa la inventarierea oricarui PL ori de cate ori este solicitat si face parte din comisia de inventariere;
- Introducerea in GLOBAL, zilnic, a tuturor documentelor privind miscarea stocului de marfa;
- Asigurarea operatiunilor in casa de marcat;
- Respectarea regulamentului administrativ – contabil (cele legate de contabilitate);
- Se perfectioneaza permanent cu privire la utilizarea sistemului informatic de conducere a facturarii Global.

Descrierea companiei

Număr de referință AD a0W4I00000MYkbXUAT

Job-uri recent vizitate

  • Brașov, Ghimbav, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Maramureș, Baia Mare, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Cluj, Cluj Napoca, Romania PP Adecco