Adăugate 1 month ago

Regional Manager

LocațieTimiș, Timisoara, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiManager

Dată2020-01-07

CategorieHealthcare and Pharmaceutical

Adecco Resurse Umane Timisoara recruteaza pentru unul dintre clientii sai, detinatorul unuia dintre cele mai mari lanturi de farmacii din Romania, un Manager Regional.
Candidatul ideal:

•    Studii superioare finalizate;
•    Experienţă de minim 3 ani pe o poziţie de conducere;
•    Experienţă în managementul echipelor, direct si indirect subordonate ;
•    Cunoştinţe de MS Office la nivel avansat;
•    Capacitate de analiză şi sinteză a informaţiilor;
•    Abilităţi de comunicare şi relaţionare, negociere şi persuasiune;
•    Abilităţi în dezvoltarea echipei: motivarea acesteia şi oferirea unui feedback constructiv;
•    Soft skills: gandire strategica, proactivitate, orientare spre actiune si spre rezultate, solide abilitati de planificare si organizare, orientare spre client; foarte bune abilitati de comunicare si relationare; inteligenta emotionala bine dezvoltata si abilitatea de a inspira si motiva oamenii.
Responsabilitati:

•    Asigură implementarea politicilor comerciale ale companiei pe regiunea sa (5 judete ): planograme, sortimentatie, promoții, prețuri și nivel al stocurilor;
•    Răspunde de realizarea indicatorilor de vanzari si financiari a regiunii manageriate;
•    Participa la elaborarea de strategii de optimizare si la organizarea campaniilor de promovare;
•    Răspunde de implementarea corectă a promoțiilor și campaniilor și se asigură că mecanismele acestora sunt corect înțelese;
•    Participă la deschiderea noilor farmacii și se asigură ca personalul nou angajat este instruit;
•    Identifică, în mod activ și continuu, noi oportunități de dezvoltare ale lantului de farmacii in regiunea alocata;
•    Asigura managementul oamenilor din subordine în mod direct prin intermediul vizitelor in teren;
•    Răspunde de motivarea, dezvoltarea și evaluarea personalului din echipa sa, în funcție de obiectivele stabilite.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Creionăm noi soluții pentru clienții noștri, în vederea eficientizării proceselor implicate în domeniul resurselor umane și reducerii costurilor.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor luate în considerare în proiectele ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Număr de referință AD a0W4I00000MYeNeUAL

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania Staffing Adecco
  • Student
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Cluj, Cluj Napoca, Romania PP Adecco