Adăugate 3 weeks ago

Specialist SAP - Limba germana

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-10-22

CategorieTransportation and Logistics

Adecco Permanent Placemnent recruteaza Specialist SAP pentru unul dintre clientii sai, o companie de tranzactionare, comert si servicii in domeniul tehnologiei de fixare.
Candidatul ideal:

• Educatie de baza comerciala sau tehnica, experienta profesionala in vanzari interne sau servicii pentru clienti;
• Aptitudini informatice experimentate, SAP – SD, in MS Excel si un sistem de gestionare a marfurilor;
• Gandire antreprenoriala, orientata catre vanzari;
• Orientare puternica catre client si solutie;
• Interes pentru produsele tehnice, abilitatile personale dezvolate reprezinta un avantaj;
• Limba germana in vorbire si scris.

Responsabilitati:

  • Contact cu clientii si de diverse sarcini de-a lungul intregului lant de proces in activitatea de zi cu zi a unei companii angro (de la cerere la intrarea comenzilor pana la post-procesarea comenzilor);
  • Impreuna cu un reprezentant de vanzari in domeniu, se va asigura ca serviciile logistice catre clienti - companii de productie si montaj care activeaza in constructii mecanice si de instalatii - sunt furnizate perfect cu materiale directe si indirecte;
  • Furnizarea este asigurata de concepte logistice individuale;
  • Colaborare impreuna cu departamentele interne ale companiei pentru a asigura ca partenerii se pot concentra pe optimizarea proceselor lor si, astfel, sa se asigure avantajele competitive.

Număr de referință AD a0W4I00000MYQJrUAP

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Targu Mures, Romania PP Adecco
  • Executive
  • Suceava, Suceava, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Bacau, Bacau, Romania PP Adecco
  • Executive