Adăugate 3 months ago

Tehnician Service - Electrician Utilaje Ridicat

LocațieBistrița-Năsăud, Bistrita, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-04-16

CategorieEngineering and Technical

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie multinationala distribuitoare de echipamente de ridicat pentru industrie, un Tehnician Service - Electrician pentru zona central - NV.
Candidatul ideal:

  • Experienta similara in mentenanta electrica pe utilaje mari.
  • Studii liceale sau universitare in electrica/electrotehnica
  • Disponibilitate pentru deplasari frecvente in zona alocata.
  • Apt fizic pentru a lucra la inaltime.
  • Limba engleza la nivel mediu constituie un avantaj.

Descrierea jobului
  • Executa lucrari de reparatie la instalatii electrice si mecanisme ale echipamentelor de ridicat.
  • Controleaza regimul de functionare al masinilor electrice, vibratii, regim tehnic.
  • Monteaza si demonteaza, inlocuieste sisteme electrice de actionare ale motoarelor electrice
  • Executa dispozitive /suporti pentru fixarea aparatelor electrice pe masini si utilaje
  • Intretine si repara echipamentele electrice ale utilajelor de ridicat
  • Executa diverse lucrari de natura mecanica pentru echipamentele electrice;
  • Cunoasterea simbolizarii rulmentilor, a ajustajelor, precum si a jocurilor;
  • Cunoasterea citirea si interpretarea schemelor electrice , si simbolurilor acestora

Număr de referință AD a0W4I00000JSHGkUAP

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Cluj, Cluj Napoca, Romania PP Adecco
  • Executive
  • Argeș, Pitesti, Romania Staffing Adecco
  • Staff