Adăugate 1 week ago

Trainer & Retail Supervisor

LocațieTimiș, Timisoara, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-04-11

CategorieSales and Retail

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul dintre clientii sai, un producator mondial de top din domeniul telecomunicatiilor, un trainer si supervizor zonal.
Ne dorim de la tine, candidatul ideal, sa ai:
- Orientarea continuă către clienţii interni şi externi.
- Abilităţi de comunicare foarte bune.
- Abilităţi de relaţionare şi prezentare foarte bune.
- O foarte bună înţelegere a misiunii/viziunii companiei şi a obiectivelor companiei.
- Capacitate de planificare, organizare, control;
- Creativitate;
- Abilitati analitice, interpretarea cu acuratete si rapiditate a cifrelor;
- Spirit de iniţiativă; disponibilitate la program de lucru prelungit;
Sunt necesare:
- Experienta in domeniul vanzarilor de retail.
- Cunoastiinte tehnice, comerciale.
- Cunoaşterea la nivel conversational a limbii engleze. Alte limbi străine constituie un avantaj.
- ​Cunoştinţe PC foarte bune (Word, Excel, PowerPoint).

Descrierea jobului

- Asigură realizarea şi implementarea strategiei de vânzări a produselor companiei in magazinele alocate şi la clienţii din aria de responsabilitate
- Menține telefoanele funcționale pe mobilier
- Instalarea și verificarea funcționalitatea aplicațiilor de retail
- Menținerea relația cu angajații magazinului, managerul magazinului și managerii de zonă ai partenerilor
- Gestionarea politicii de promovare a vânzărilor: verifica dacă promoțiile companiei sunt semnalizate în mod corespunzător, furnizarea suportului vizual atunci când se pregătesc noi modele, colectarea feedback-lui de la personalul de vânzări și clienți despre promoții și alte activități de marketing
- Detectarea problemelor legate de vânzări și stocuri, informează imediat KAM-ii; propune soluții pentru problemele de vânzări locale
- Monitorizarea și gestionarea prezenței promotorilor, activitate; ajutați-i să rezolve problemele din magazin
- Furnizarea zilnica de training-uri catre angajatii din magainele partenere
- Raportarea iRetail – realizarea planului de vizite săptămânale, Pontarea (check-in, check-out) la intrarea/iesirea in magazinul vizitat, introducerea in sistem a informatiilor despre mobilier sau alte materiale de comunicare in termenul stabilit de managerul direct (dispozitive live demo, mobilier)

Pachet de beneficii:
- Salariu fix, extrem de motivant si corelat cu experienta;
- Multiple bonusuri de performanta;
- Laptop si telefon de lucru;
- Autoturism de serviciu;
- Parte a unei echipe tinere, cu multiple oportunitati de dezvoltare personale si profesionale.

Număr de referință AD a0W4I00000HvfWPUAZ

Job-uri recent vizitate

  • Suceava, Suceava, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Mureș, Targu Mures, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco